האם משתלם עדין להשקיע בבר-שבע?


חזרה לכל המאמרים »
האם משתלם עדין להשקיע בבר-שבע?

השקעה בנדל"ן הפכה לפופולארית מאוד בעשור האחרון - פעם, זה היה די נדיר למצוא משפחות שיש להם יותר מדירה אחת, היום זה אולי לא נפוץ מאוד, אבל זה בהחלט קיים, וזה הולך וצובר תאוצה. על פי נתוני האוצר לאחד מכל חמישה ישראלים יש דירה להשקעה.

התשואות הן אולי לא מה שהיו פעם, אבל גם היום נכסים בבאר שבע מניבים תשואות גבוהות יותר מנכסים בישובים אחרים בארץ – בין 4.5% ל-5.5% לשנה לדירה ממוצעת. עם ההתפתחות המואצת של באר שבע בשנים האחרונות והשינויים הצפויים בעתיד הקרוב, נראה שהביקוש לנדל"ן בעיר רק יילך ויגדל.

מוקד של הייטק וטכנולוגיה באזור מבוקש למגורים

פארק ההייטק החדש שמקימה חברת גב-ים סמוך לאוניברסיטת בן גוריון ולשכונת רמות בבאר שבע, מתוכנן לכלול משרדים, מעבדות ושטחים מסחריים בשטח כולל של כ-200 אלף מ"ר. רק הבניין הראשון בפרויקט צפוי להעסיק כ-1,100 מהנדסים, מתוך כ-12,000 עובדים בפארק. אם נצרף לכך את העובדה שבאר שבע היא יצרנית המהנדסים המובילה בישראל בזכות אוניברסיטת בן גוריון והמכללה להנדסה ע"ש סמי שמעון – היתרון שיעניק הפארק החדש לעיר הוא ברור.

בסמוך לפארק ההייטק, מוקם הקמפוס הטכנולוגי של צה"ל כחלק ממהלך מעבר צה"ל דרומה, ובו ירוכזו יחידות התקשוב של הצבא – ממר"ם, לוטם, חושן ועוד. בנוסף, קרית המודיעין של צה"ל מוקמת צפונית לעומר, במרחק של כעשר דקות נסיעה מהפארק. המשמעות: בתוך שנים ספורות, מרכזי הטכנולוגיה של הצבא וההון האנושי שיועסק בו – ימוקמו בבאר שבע וצפון הנגב.

כשכל אלה על הפרק, ועם המעבר הצפוי של אלפי תושבים חדשים לאזור, הביקוש לנדל"ן בבאר שבע רק יילך ויגדל בשנים הקרובות, ואיתם גם מחירי הנכסים ודמי השכירות. עד אז, עדיין אפשר ליהנות מדירות להשקעה במחירים אטרקטיביים, ותשואות שמשקיעים בתל אביב, למשל, יכולים רק לחלום עליהן.

נוסף על כך אנו עדים להתחדשות עירונית

עיריית באר שבע משקיעה 10 מיליוני שקלים בעבודות פיתוח תשתיות ופיתוח נופי ברחוב אברהם אבינו, שהינו מרכזי בשכונה ד' ומתגוררים בו סטודנטים רבים

במסגרת העבודות שהחלו ביום ראשון, 5/3, עתידה עיריית באר שבע להשקיע בשיפוץ התשתיות הקיימות והחלפתן בתשתיות חדישות ומתקדמות. בין היתר יוחלפו כל התשתיות התת קרקעיות, יחודשו הכבישים והמדרכות וייסללו שבילי אופניים (סלילת שבילי האופניים ברחוב, הינה בשורה של ממש, במיוחד לכל הסטודנטים והסטודנטיות המתגוררים באזור, ומתניידים לאוניברסיטה באמצעות האופניים). בנוסף יוחלפו עמודי תאורה, יוצבו ספסלים ואשפתונים, יינטעו עצים ויתבצע פיתוח נופי עשיר. עלות העבודות הכוללת הינה כ-10 מיליון ש"ח . העבודות יתחלקו לארבעה שלבים, ובסך הכל יימשכו כ-15 חודשים.

ובנוסף העבודות לפינוי מחנה ה״ורד״ המיתולוגי בעיר העתיקה. מתחם המחנה, הממוקם בלב העיר העתיקה ליד המוזיאונים לאומנות, למדע ולתרבות, עתיד לשמש כקמפוס לאומנות הנדסית (אדריכלות וארכיטקטורה) של sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - מרכז תוסס ללימודים אקדמיים בתחומי האדריכלות, עיצוב הפנים, עיצוב הנדסי, עיצוב מוצר, אומנות חזותית, לימודי שימור מבנים ועוד

ראש העיר באר שבע: ”עד 2020 - נבטל את המושג פריפריה“

למידע נוסף ויצירת קשר מלאו פרטיכם בטופס

הרשמה מהירה לניוזלטר שלנו:
חיפוש מהיר של נכס
התקשרו למשרד